Súťaž o knihu The Family Meal: Home Cooking with Ferran AdriàSúťaž

Článok / Súťaž o knihu The Family Meal: Home Cooking with Ferran Adrià

Je to len pár kliknutí a jedna z najlepších kuchárskych kníh môže byť vaša.

Dobrých kuchárskych kníh je ako šafránu. A práve preto mám veľkú radosť, že v spolupráci s Karolom Fajthom z kníhkupectva Eurobooks vám môžem jednu naozaj dobrú ponúknuť.

Okrem toho, sú to už tri mesiace od okamihu, kedy som napísal prvý recept a myslím, že nastal ten správny čas opýtať sa vás, čo by ste si na blogu radi prečítali a čo vás zaujíma. Stačí, ak odpoviete na tri jednoduché otázky a kuchárka môže byť vaša.

Ako súťažíme?

Odpovedzte na trojicu otázok, napíšte svoje meno a email. Súťažíme od 1. do 14.7. Výhercu vylosujeme tretí júlový týždeň a jeho meno uverejníme na našom Facebook profile. PS: Nezabudnite nás lajknúť.

Ďakujeme za váš názor.

Lajknite si nás na Facebooku a dozviete sa, či ste vyhrali!

Lajknite si nás na Facebooku a dozviete sa, či ste vyhrali!

Súťažný formulár

Čo radi varíte?

Čo by ste si radi na blogu prečítali?

Ako by ste sa charakterizovali?

Kontaktné údaje
Iné

Ferran Adrià

Pred skoro 30 rokmi začínal ako umývač riadu. O štyri roky neskôr sa zamestnal v reštaurácií elBulli ako radový kuchár. O ďalších 18 mesiacov sa stal jej šéfkuchárom. Jeho meno je synonymom molekulárnej kuchyne. Bol to práve Ferran Adrià, ktorý začal používať sójový lecitín, sifónové fľaše a tekutý dusík. V neposlednom rade spopularizoval koncept zážitkovej gastronómie.

Kniha The Family Meal: Home Cooking with Ferran Adrià je však iná. Nečakajte povestnú „kocku v šmyku“. Uvariť si však môžete presne to, čo jedol personál v legendárnej elBulli. Celkom 31 trojchodových menu. Od gazpacha, guacamole, cestovín až po pečené kura. Vrátane dezertov. Kniha je v angličtine, no môžem vás ubezpečiť, že sa niet čoho báť. Všetky postupy sú podrobne a názorne nafotené. Z osobnej skúsenosti: radosť variť.

Eurobooks

Karol Fajth je kníhkupec srdcom aj dušou. Už 18 rokov vedie so svojou manželkou malé rodinné kníhkupectvo neďaleko Slovenského národného divadla v Bratislave. Eurobooks sa od prvého dňa špecializuje na zahraničnú literatúru. Okrem beletrie, literatúry faktu či detských kníh nájdete v kníhkupectve aj policu s kuchárskymi knihami. Čo je však ešte dôležitejšie, v kníhkupectve sú aj ľudia, ktorí vám poradia. Keď budete mať cestu okolo, zastavte sa, nebudete ľutovať.