Jahodové daiquiriRecept

Recept / Jahodové daiquiri

Daiquiri je ikonický kubánsky drink iba pre dospelých.

Tento príbeh začal ako veľa iných v Prahe, v ikonickom TGI Friday’s. Bolo to už dávno. Moje alkoholové ja bolo beznádejne zamilované do Hendrick’s-u a nebol dôvod niečo na tom meniť. Čo čert nechcel, pri jednej z mnohých návštev, niekde na pol ceste medzi kuracími krídlami a pečenými rebrami, som spozoroval, ako partia hlučných, veselých dievčeniec hneď oproti sŕka niečo červené zo snáď dvojlitrových pohárov… Od tej doby som ostal neverný.

Originál je len jeden

Vo svojej autentickej verzii je Daiquiri oslavou jednoduchosti a čistoty. Je to drink, na ktorý musíte dospieť. Alebo sa prepiť. Iba málokedy je to láska na prvý pohľad. Veľmi záleží na tom, kde a s kým. Iba tri ingrediencie sú príliš veľký priestor na chyby. Veľmi záleží na tom, aký rum, aký cukor a koľko limety. Do hry vstupuje správna teplota a v neposlednom rade pomer všetkých surovín.

Možno práve preto sa v baroch po celom svete môžete stretnúť s nespočetným množstvom variácií. Nemusíme si nič nahovárať. Niekedy viac, niekedy menej vydarených. V hitparáde tých najznámejších je hneď na prvom mieste verzia s ľadovou drťou, tzv. Frozen daiquiri. Barmani ju milujú. Rovnako ako latté. Niekedy stačí jedna objednávka v nesprávny čas a máte neporiadok až do rána…

Nemýľte si ho však s verziou z dovolenkových swim-up barov. Všade tam, kde za neho zaplatíte len tým, že ukážete vodeodolný náramok, radšej odolajte. Je vysoko pravdepodobné, že na jeho prípravu bude použitý namiesto ovocného pyré iba krikľavo farebný sirup. Jednak to nebude dobré a navyše o to viac vás bude na druhý deň bolieť hlava.

Tento recept vznikol v spolupráci so Sage – výrobcom skvelých kuchynských pomocníkov. Veľkých aj malých. Od kávovaru po údiacu pištoľ. Za podporu ďakujeme distribútorovi Sage na Slovensku – spoločnosti FAST Plus, spol. s r. o.

Ako na to

Jahodové daiquiri je vo svojej podstate na prípravu jednoduchý nápoj. Samozrejme až do okamihu, kedy si ho skúsite pripraviť sami. Pri hľadaní správnej kombinácie som vyskúšal viacero druhov rumu a hľadal optimálny pomer surovín tak, aby bol nápoj dostatočne výrazný a chuťovo plný. Môžete použiť lepší rum, drahší cukor, no z dostupného letného drinku sa razom stane niečo úplne iné. Pri mojom hľadaní sa mi podarilo získať originálny recept z TGI’s, kde mi Daiquiri naozaj chutilo, no stále som mal pocit, že to nie je tak úplne ono. Daiquiri bolo skvelé, ale chuťovo stále pomerne ploché. Riešenie bolo pritom jednoduché. V okamihu, keď som si uvedomil, že rumom to predsa nemusí končiť ma napadlo pridať pomarančový likér. Výsledok bol presne taký, aký som si celú dobu predstavoval.

Rum

Keď som sa pýtal barmanov, aký je na prípravu Frozen daiquiri najvhodnejší rum, dostal som rôzne odpovede. Vo väčšine prípadov som sa dozvedel, že je to jedno. Po piatom pohári určite. Každý rum ale chutí inak. Správny výber je preto dôležitý. Jahodové daiquiri je veľmi sladké a studené. Dobrou voľbou je preto plný a chuťovo výrazný rum. Veľmi dobré výsledky je možné dosiahnuť s cenovo dostupnou fľašou Havana Club 3 Años. Ak chcete experimentovať, vyskúšajte 12-ročný Diplomatico Reserva Exclusiva. Budete prekvapení, aký veľký rozdiel to vo finále bude.

Cukor

Môžete použiť ľubovoľný cukor. Či sa rozhodnete pre ten z cukrovej repy, trstinový, turbinado, demerara alebo muscovado, najprv z neho pripravte simple sirup. Ak použijete cukor, nemusí sa v závislosti od jeho koncentrácie počas mixovania rozpustiť a výsledný produkt bude „škrípať medzi zubami“. Použitím sirupu však pridávame do nápoja ďalšiu vodu, a preto je dôležité pred použitím ho vychladiť.

Veľmi dobré výsledky je možné dosiahnuť použitím dobre dostupného trstinového cukru s vysokým obsahy melasy. V našich obchodoch hľadajte trstinový cukor s označením Very dark od českého výrobcu Druid.

Jahodové pyré

Môžete použiť čerstvé jahody alebo hotové pyré z obchodu. Podľa môjho názoru je možné čerstvé jahody použiť iba počas sezóny. Tie, ktoré kúpite v inom čase, nie sú jednoducho dostatočne sladké a chuťovo „fresh“. Výsledok bude rozpačitý. V prípade, ak už čerstvé jahody použijete, pripravte z nich najskôr pyré. Je dôležité odstrániť semená a upraviť cukornatosť. Pri miešaní nápojov nie je priestor na ochutnávanie, a preto je nevyhnutné, aby bol chuťový profil vstupných surovín konštantný.

V prípade hotového pyré môžem odporučiť produkty francúzskeho výrobcu Ponthier. Na slovenskom trhu sú dostupné napríklad vo veľkoobchodoch Metro.

Suchý ľad

Jahodové daiquiri je klasický párty drink. Je veľké, sladké, červené a bolí z neho hlava. Je preto pravdepodobné, že svoj mixér vytiahnete v letných mesiacoch napríklad k bazénu. Na dosiahnutie správnej textúry je pri príprave potrebné znížiť teplotu nápoja na minimum. To dosiahnete pridaním ľadu. Viac ľadu v preklade znamená viac vody a menej chuti. Jedným z možných riešení je použitie suchého ľadu. Nápoj nerozriedi, ale teplotu stiahne dokonale a rýchlo. Navyše bude príprava s dymiacim mixérom viac sexy.

V prípade použitia suchého ľadu odporúčam zaobstarať si nuggety. Lepšie sa dávkujú a práca s nimi je podľa mňa bezpečnejšia. Na prípravu budete potrebovať v závislosti od teploty prostredia, v ktorom budete nápoje pripravovať, a teploty vstupných surovín jednu až dve nuggety na jeden pohár. V Bratislave mám dobré skúsenosti so spoločnosťou ICETECH SK. Stačí zavolať deň vopred a suchý ľad vám pripravia.

Poháre

Historicky sa Daiquiri podávalo vo vysokých pohároch (collins glass). Dnes sa v praxi môžeme stretnúť skôr s použitím koktailových pohárov alebo širokých pohárov na šampanské (coupe glass). Nič strašné sa nestane ani v prípade, ak použijete pohár na Margaritu. Okraje pohára môžete tesne pred podávaním ozdobiť trstinovým cukrom. Na tento účel použite dvojicu plochých tanierov, jeden s limetovou šťavou a druhý s cukrom. Nie je to nič zložité.

Poznámky na záver

Pri príprave Daiquiri sa nebojte experimentovať. To prvé ochutnajte a v závislosti od vašich chuťových preferencií upravte množstvo cukrového sirupu a limety. Ak bude drink príliš riedky, pridajte pár kociek ľadu navyše. Po chvíľke určite nájdete tú správnu kombináciu.

Suroviny

Rum (Havana Club 3 Años) % 80 ml
Triple sec (Cointreau l'unique) % 40 ml
Dvojitý simple sirup (z cukru Druid Very Dark) % 60 ml
Limetová šťava % 80 ml
Jahodové pyré (Ponthier Strawberry Puree, chladené) % 100 g
Ľad, kocky % 500 g
Soľ % 1 g
Suchý ľad (voliteľne) % podľa potreby

Nástroje

  • Váha
  • Stolný mixér
  • Jigger

Čas

Aktívny:
20 min.
Neaktívny:
6 hod.

Výťažnosť

≈ 2 porcie

1Pripravte dvojitý simple sirup

Vo vhodnej rajnici zmiešajte vodu a cukor vo váhovom pomere 1:2. Použite trstinový cukor s vysokým obsahom melasy. Zmes pomaly a za stáleho miešania zahrievajte do okamihu, kým sa cukor úplne nerozpustí. Takto pripravený simple sirup schlaďte v ľadovom kúpeli na teplotu < 25° C, prelejte do vhodnej uzatvárateľnej nádoby a umiestnite do chladničky. Simple sirup spotrebujte do 7 dní.

2Pripravte limetovú šťavu

Limety prepoľte a odšťavte pomocou ručného lisu na citrusy. Limetovú šťavu preceďte cez jemné sitko. Z jednej limety získate v závislosti od jej veľkosti a stupňa zrelosti približne 30 – 35 ml šťavy. Takto pripravenú limetovú šťavu skladujte vo vhodnej uzavretej nádobe pri teplote 2 – 4° C a spotrebujte do 18 – 24 hodín.

3Pripravte jahodové pyré (voliteľne)

V prípade, ak sa rozhodnete pripraviť jahodové pyré z čerstvých jahôd, postupujte nasledovne: jahody umyte a očistite. Použite iba zrelé plody v kvalite vhodnej na priamu konzumáciu. Mechanicky poškodené, prezreté alebo naopak nedozreté plody vyraďte.

Jahody rozmixujte v mixéri pri vysokej rýchlosti. Zmes preceďte cez jemné sitko a prelejte do vhodnej uzatvárateľnej nádoby. Takto pripravené jahodové pyré skladujte v chladničke pri teplote 2 – 4° C a spotrebujte do 3 dní.

V prípade, že chcete upraviť obsah cukru, urobte tak ešte pred precedením. Konštantná cukornatosť jahodového pyré je kľúčová na opakované dosiahnutie rovnakej chuti výsledného produktu.

4Rozmixujte

Rum (Havana Club Años) 80 ml
Triple sec (Cointreau l'unique) 40 ml
Dvojitý simple sirup (krok 1) 60 ml
Limetová šťava (krok 2) 80 ml
Jahodové pyré (krok 3) 100 g
Ľad, kocky 500 g
Soľ 1 g
Suchý ľad (voliteľne) podľa potreby

Suroviny vložte do mixéra a pomocou programu na drvenie ľadu rozmixujte na požadovanú textúru. Na dosiahnutie dobrej textúry najmä v letných mesiacoch alebo v prípade, ak budete nápoj pripravovať v exteriéri, zvážte použitie surovín vychladených na teplotu 2 – 4° C. Suroviny na takúto teplotu vychladíte ich umiestnením do chladničky na dobu približne 6 – 8 hodín.

Alternatívne môžete na úpravu textúry použiť suchý ľad. V takomto prípade vložte jednu alebo dve 16 mm nuggety spoločne s ostatnými surovinami do mixéra.

Recept / Jahodové daiquiri / Pracovný postup / Rozmixujte

5Podávajte

Daiquiri podávajte v kokteilových pohároch s plátkom jahody, trstinovým cukrom na hranách pohára a krátkou slamkou.